T3X LT VEIL WIDE 30-06 | T3X LITE VEIL WIDELAND
$1,512.50
product code:JRTXVW320
UPC:082442943411
Brand:Tikka
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22.4" |
| Caliber Gauge | 30-06 |
| Family | Tikka T3 Series |
| Finish | Veil Wideland Camo |
| Finish Type | Camo |
| Magazine | 1 4 rd. |
| Manufacturer Model No | JRTXVW320 |
| Model | T3X Lite Veil Wideland |
| Overall Length | 42.6" |
| Sights | No Sights |
| Stock Frame Grips | Synthetic Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 7.1 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


