Glock PA163S101MOS G17L Gen5 MOS Full Size Frame 9mm Luger 10+1 6.02" Black Long Barrel, Black MOS Cut/Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black Textured Grip
$709.00
product code:PA163S101MOS
UPC:764503062599
Brand:Glock
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 6.02" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Case | Plastic |
| Family | G17 Series |
| Finish | nDLC |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 3 10 rd. |
| Manufacturer Model No | PA163S101MOS |
| Model | G17L G5 MOS |
| Overall Length | 7.95" |
| Sights | Adjustable Sights |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 22.51 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


