Century Arms HG6034SB-N AP5 P 9mm Luger 30+1 9" Black Threaded Barrel, Black Synthetic SB Tactical Brace, Black Polymer Pistol Grip
$1,648.63
product code:HG6034SB-N
UPC:787450924550
Brand:Century Arms
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 8.9" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | AP5 Series |
| Finish | Matte Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 1 30 rd. |
| Manufacturer Model No | HG6034SB-N |
| Model | AP5 |
| Overall Length | 17.9" |
| Sights | Rear Diopter |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 5.5 lbs. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


