Glock P61950201 G19 Gen6 9mm Luger 10+1 4.02" Black GMB Barrel & Optic Ready/Serrated Slide, Black Polymer Frame w/Accessory Rail, Interchangeable Backstrap Grip, Ambidextrous
$682.50
product code:P61950201
UPC:764503068249
Brand:Glock
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 4.02" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Case | Plastic |
| Family | G19 Series |
| Finish | nDLC |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 3 10 rd. |
| Manufacturer Model No | P61950201 |
| Model | G19 G6 ORS |
| Overall Length | 7.28" |
| Sights | Fixed Glock Sights |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 23.99 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


