Century Arms HG6035NBN AP5 Navy 9mm Luger 30+1 5.80" Manganese Phosphate Threaded Barrel, Black Lacquer Over Manganese Phosphate Steel Stamped Receiver, Pistol Brace, Black Navy Style Grip
$1,683.03
product code:HG6035NBN
UPC:787450988514
Brand:Century Arms
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.75" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | AP5 Series |
| Finish | Matte Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | SB Pistol Brace |
| Magazine | 2 30 rd. |
| Manufacturer Model No | HG6035NB-N |
| Model | AP5 |
| Overall Length | 13.7" |
| Sights | Rear Diopter |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame SB Pistol Brace Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 4.6 lbs. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


