Winchester Repeating Arms 512478690 SXP Long Beard NWTF 20 Gauge Pump 3" 5- 2.75" Shells 24" OD Green Perma-Cote Vent Rib Barrel, Drilled & Tapped Receiver, Adj Comb & LOP w/Pistol Grip Mossy Oak Bott
$555.20
product code:512478690
UPC:023614899129
Brand:Winchester
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Pump Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber Gauge | 20 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke | Extra Full Longbeard Choke |
| Family | Super X Pump |
| Finish | OD Green Perma-Cote |
| Finish Type | ODG - Olive Drab Green |
| Grip Type | Mossy Oak Bottomland |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 512478690 |
| Model | SXP Longbeard NWTF |
| Overall Length | 43" |
| Sights | TRUGLO Fiber Optic Sights |
| Stock Frame Grips | Synthetic Stock Mossy Oak Bottomland |
| Type | Shotgun |
| Weight | 6 lbs. 14 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


