Howa HMFN65GRGL 1500 Fence Line 6.5 Grendel 5+1 22" Tungsten Cerakote Threaded Barrel, Tungsten Cerakote Aluminum Drilled & Tapped Receiver, Gray Light Camo Fixed Synthetic Stock, Right Hand
$705.16
product code:HMFN65GRGL
UPC:682146890129
Brand:Howa
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" Standard Contour Barrel |
| Caliber Gauge | 6.5 Grendel |
| Family | 1500 SERIES |
| Finish | Tungsten Cerakote |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | Grey Light Camo Stock |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Manufacturer Model No | HMFN65GRGL |
| Model | M1500 Mini Fence Line |
| Overall Length | 43.5" |
| Stock Frame Grips | Camo Stock Grey Light Camo Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 6.4 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


