HOWA M1500 FENCE LINE 6MM ARC 22" PR
$705.16
product code:HMFN6ARCPR
UPC:682146890198
Brand:Howa
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber Gauge | 6mm ARC |
| Family | 1500 SERIES |
| Finish | Burnt Bronze |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | Prairie Reaper Camo Stock |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Manufacturer Model No | HMFN6ARCPR |
| Model | M1500 Mini Fence Line |
| Overall Length | 43.5" |
| Stock Frame Grips | Camo Stock Prairie Reaper Camo Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 6.4 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


